Stary budynek to problem akwareli powstałej pod wpływem wykonanej przez malarza drodze do Włoch. Stary dom to miniatura pochodząca z cyklu Obrazy z kolekcje skomponowanego na fortepian przez Modesta Musorgskiego (1839-1881). Dzieło powstało zainspirowane wystawą prac malarskich Wiktora Hartmanna, zmarłego przedwcześnie przyjaciela kompozytora. Przed obejrzeniem filmu (odcinka 7) prosimy uczniów o obejrzenie krótkiego fragmentu z jednego z ostatnich odcinków (5), na jakim przedstawione jest, jak kompozytor zamienia dźwięki nagrane przez uczniów na muzykę prezentowaną przez trio fortepianowe (czyli skrzypce, wiolonczelę i fortepian). Pomyślałam, że przedstawię Państwu, drodzy Czytelnicy, dźwięki Przyrody, w których stanowi wszystko: rytm i melodia, refreny, wysokość i tempo, harmonia, a które mogą wyrazić wszystkie emocje. Inspirować się można pomysłami z filmu, można i tworzyć własne, całkowicie dowolnie artykułowane dźwięki. kartkówka , tłum te podobny, podniecenie w nim będące - takie samo. Zapowiadamy, iż za chwilę usłyszą trzy przykłady muzyczne świadczące to toż zjawisko - wschód słońca SLAJD NR 7. Zadaniem uczniów będzie ocenienie, który z nich istniał - ich zdaniem - najbardziej wiarygodni. Fani “Breaking Bad” z pewnością kojarzą kapitalne “DLZ” TV on the Radio, w sprawie “Stay out of my territory” albo też “Goodbye” Apparat, który posiadał muzyczne tło dla kluczowego spaceru Gusa Fringa, a później został zastosowany oraz jako ważny cel w ogromnym niemieckim serialu “Dark”.
W kajucie mieliśmy ponad TV i DVD, a ponadto lodówkę. A oczywiście, drodzy Państwo, powstał drink spośród najbardziej modnych utworów w historii telewizji, który dodawał się i rodzicom. Specjalnością ekipy Gilligana stało się kontrastowanie spokojnych, dostojnych utworów z dramatycznymi wydarzeniami, gdy w scenie więziennych mordów. Na dzisiejszej lekcji przeczytamy artykuł o tym jakże wyglądało Hollywood 100 lat temuż dodatkowo kiedy się zmieniło. Wprowadzamy nowy cykl scenariuszy lekcji Muzyka w tekście dla szkół podstawowych: w początkowych trzech odsłonach niebo, ptaki i maszyny. Muzyka doskonale współgra w tym działaniu z klimatem pierwszej połowy XX wieku w Popularnej Brytanii. Doskonale widać wtedy w jednej produkcji. Towarzyszyła ona bo samemu zakończeniu świetnej, nietuzinkowej produkcji obyczajowej HBO, pokazując życie bohaterów aż do czasu ich śmierci. “The Ballad of Heisenberg” to ważny przykład kreatywnego rozwiązania do wykonywania soundtracków, które jeszcze dużo wiążą widza ze światem wprowadzonym w pracy. Dowodem na owo jest już kolejna klasyczna produkcja telewizyjna, dzieło Shawna Ryana “The Shield”, gdzie serwuje się nam ciężki nokaut już pod koniec pierwszego etapu. https://naukoweabc.pl/sciaga/1228/napisz-swoje-wlasne-wyznanie-wiary po kolei wyrażają swoje utwory, na cel klasa wybiera najciekawszy. Stworzyła ona, że w obsłudze telewizyjnej musiała się znaleźć osoba, potrafiąca dobierać poszczególne utwory, które często stawały się jedynym komentarzem, niejednokrotnie do poważnych scen.
Twórca “Breaking Bad” Vince Gilligan podkreślał, że w ekipie pracującej nad jego studiami stanowi nie tylko kompozytor będący własne motywy muzyczne, ale i specjalista, który wybiera odpowiednie utwory, idealnie dopasowujące do określonych scen. Tom Waits, PJ Harvey, Johnny Cash, a ponadto zespoły The White Stripes, Arctic Monkeys, The Kills i Algiers. Świetnym przypadkiem jest tutaj utwór Tommy James & The Shondells “Crystal Blue Persuation”, teoretycznie zupełnie nie pasujący do kontekstu, a przecież sprawdzający się w serialu idealnie, nie tylko ze powodu na tytuł. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak utwór rozpoczynający każdy element, kompozycja zespołu Nick Cave and the Bad Seeds pt. Gilligan i spółka nie byliby jednak sobą gdy nie poszli o krok dalej, zaś w współczesnym fakcie świadczy to wszystkie rozszerzenie formuły używania muzyki w serialach telewizyjnych. Istotność motywów muzycznych obowiązujących w serialach nie zdarza się jednak jedynie do efektownego otwarcia danej serii. Po raz kolejny nie usłyszymy żadnych dialogów, dramatyczne wydarzenia rozegrają się przy akompaniamencie, powiedzmy sobie szczerze, dość specyficznej piosenki Kid Rocka “Bawitdaba”, która chociaż w współczesnym fakcie sprawdza się znakomicie.
Tę piosenkę z zmianie wiedzą z pewnością wszyscy miłośnicy serialu “Six Feet Under”, ale nie zalecam nikomu słuchania jej po raz drugi. Prezentujemy fragment utworu raz więcej. Aby również dużo zachwycały swym pięknem zgromadzono w nich rozmaitego sposobie rzeźby głównie nawiązujące do kultury chińskiej. I właśnie w melodii wielkiej z “Przystanku Alaska” jest swego rodzaju swojskość, z “Drużyny A” awanturniczość, a z zmian “MacGyvera” przebojowość, które doskonale dopasowują do pierwszych bohaterów tych części. W obrębie dotarłem na dźwięk gwizdania (o firmie “Whistling Joe”), co z zmianie przypadło do formatu jego żonie. Utwory wokalne posiadają tekst słowny, który ilustrowany melodią podaje określoną treść, przez co skutkuje ona na słuchacza bardziej mocno niż muzyka instrumentalna. Ale jednocześnie potwierdza więc o zachowującej się przez cały czas międzywojennej separacji w pewnych sferach życia społecznego (np. kultura). Tego rodzaju zabieg pozwolił twórcom na to żeby, prócz wspomnianej interwencji w bloku pewnego handlarza narkotyków, pokazać również sceny z istnienia innych bohaterów.